کلبه هور

آدرس و موقعیت

جزیره زیبای کیش، دماغه غربی جزیره

كلبه ي هور مكاني است كه براي استفاده از انرژي هاي طبيعت تعبيه شده است و فرايند آن را مي توان همان انرژي پاك قلمداد كرد. در اين مجموعه، آب شوري كه توسط نيروي بادي از اعماق زمين بالا كشيده مي شود، با استفاده از انرژي خورشيدي، شيرين و قابل استفاده مي گردد. همچنين در اين مجموعه آبگرمکن خورشيدي، انواع اجاق‌هاى خورشيدى به نمايش گذاشته شده است.
اين مجموعه در دماغه جزيره كيش واقع شده است و يك سايت صخره اي است.
از آبزياني كه در اين منطقه ديده مي شوند، مي توان به هامور ، سرخو ، سنگسر ، انواع صدفها و لاکپشتها اشاره كرد. همچنين در ساحل جنوبي آن يعني همان محل ورود و خروج به سايت، غاري کوچک به طول 5 متر وجود داشته که عبور از آن به هنگام مد کامل، بسيار لذت بخش خواهد بود. عمق سايت غواصي کلبه هور از شمال به جنوب بيشتر مي گردد و تا 8 متر نيز ادامه پيدا مي كند.
جذابيت اين منطقه به فضاي بكر و طبيعت وحشي آن مربوط مي شود. صداي امواج و سكوت اين منطقه و آسمان زيباي اين منطقه در شب، ديدني و به يادماندني است.

کیش سفری راهنمای جامع سفر به کیش   نكتـــه:
در اين منطقه فضاي تفريحي براي بازديدكنندگان از جمله آلاچيق، نيمكت ها، ميزها و باربيكيو و غيره مهيا شده است.
شما مي توانيد علاوه بر بازديد از سايت و گذراندن اوقات خوش، سيستم هاي موجود را نيز تست كنيد. ضمنا اين سايت، مكان مناسبي براي غواصي است؛ بخصوص هنگامي كه وزش بادهاي شرقي، غواصي در سواحل شرقي جزيره کيش را نامساعد مي نمايد، مي توان به نوار غربي ساحل آمده و از غواصي در اين مجموعه لذت برد. عصرها زمان مناسبي براي بازديد بوده و از آنجا كه اين منطقه به كشتي يوناني نزديك مي باشد، مي توانيد به ديدن غروب خورشيد و كشتي يوناني هم برويد.

اطلاعات تماس

تلفن تماس : -

  • کلبه هور
  • کلبه هور
  • کلبه هور
  • کلبه هور
  • کلبه هور

دیدگاه های کاربران

  • هیچ دیدگاهی وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را می نویسد !

ارسال دیدگاه


برای ارسال دیدگاه می بایست عضو شوید و یا اگر عضو هستید با اکانت خود وارد شوید .

جهت ارسال این محل به آدرس ایمیل یکی از دوستان خود، آدرس ایمیل را در بخش زیر وارد کنید.