پيست دوچرخه سواري

آدرس و موقعیت

جزیره زیبای کیش، اسکله تفریحی قدیم، پشت هتل شایان

جزيره زيباي كيش، صاحب يكي از طولاني ترين و البته زيباترين پيست هاي دوچرخه سواري كشور مي باشد كه مسيري مستقل از مسيرهاي خودرو دارد و سرتاسر آن 51 كيلومتر است و يكي از جاذبه هاي گردشگري و بسيار پرطرفدار در جزيره كيش مي باشد. گفتني است بخشي از مسير پيست در حاشيه نوار ساحلي احداث شده و گردشگران مي توانند در حين دوچرخه سواري و تفريح كردن، مناظر دلپذير و چشم نوازي از دريا و طبيعت جزيره ببينند.

در بسياري از نقاط جزيره، ايستگاه هاي ويژه اي براي كرايه دوچرخه موجود مي باشد. اين ايستگاه‌ها در بخش‌هاي مختلف جزيره مانند اسكله تفريحي، پارك سيمرغ، كشتي يوناني و پارك ساحلي مرجان وجود دارند و به وسيله بخش خصوصي اداره مي شوند. گردشگران مي توانند با ارائه يك كارت شناسايي، يك دوچرخه در اختيار بگيرند و براي يك ساعت و يا بيشتر از آن استفاده كنند.
مسير شمالي پيست، مسيري است كه همواره جمعي از گردشگران در آنجا مشغول ورزش و تفريح هستند اما لازم به توضيح است كه در بخش هاي جنوبي و غربي جزيره به دليل طبيعت بكر و خاص اش، چشم اندازهاي زيباتري از دريا و ساحل و نخلستان ها ديده مي شود.
کیش سفری راهنمای جامع سفر به جزیره کیش   نكتـــه:
گردشگران مي توانند با حركت در مسير ويژه، با اطمينان و خيالي آسوده، چشم اندازهاي طبيعي را تماشا كنند. اين مسير مجزا، مناسب براي همه ي افراد با هر سن و سالي است تا از اين امكان فرح بخش بهره ببرند. اين مسير همواره با رنگ آميزي مناسب و تامين نور و ترميم آسفالت، مسيري امن و مطمئن براي ورزش كردن مي باشد.
اصلی ترین مکان برای اجاره دوچرخه کنار اسکله تفریحی قدیم و پشت هتل شایان و مرکز همایشهای کیش می باشد، اما تقریبا در تمام نقاط جزیره ایستگاه های اجاره دوچرخه مستقر هستند و به راحتی می تونید دوچرخه اجاره کنید.

اطلاعات تماس

اطلاعات بيشتر:
لازم به ذکراست سازمان منطقه آزاد کیش با هدف ارتقاء ورزش مفرح دوچرخه سواری در بین خانواده ها و کودکان و نوجوانان در طول سال و به مناسبت های مختلف همایش های دوچرخه سواری برگزار می کند که  علاوه بر گردشگران همواره مورد استقبال خانواده های ساکن جزیره قرار گرفته است.
گفتنی است جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت، در ۱۸ کیلومتری کرانه جنوبی کشورمان واقع شده و  امکانات پیشرفته ورزشی در جزیره کیش همواره یکی از جاذبه هایی بوده است که گردشگران زیادی را برای سفر به این جزیره مرجانی ترغیب می کند. سرانه فضای ورزشی در جزیره کیش  ۸ متر مربع است که یک متر مربع بیشتر از استاندارد بین المللی می باشد و ساخت و تجهیز ۱۸۵ هزار متر مربع فضای ورزشی روباز و ۱۵ هزار متر مربع فضای سرپوشیده، امکان استفاده از انواع رشته های ورزشی را برای ساکنان و گردشگران فراهم کرده است.
 

دیدگاه های کاربران

  • هیچ دیدگاهی وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را می نویسد !

ارسال دیدگاه


برای ارسال دیدگاه می بایست عضو شوید و یا اگر عضو هستید با اکانت خود وارد شوید .

جهت ارسال این محل به آدرس ایمیل یکی از دوستان خود، آدرس ایمیل را در بخش زیر وارد کنید.