درخت سبز

آدرس و موقعیت

جزیره زیبای کیش، میدان المپیک، میدان حریره، خیابان درخت سبز، پارک درخت سبز

مجموعه درخت سبز، اشاره به فضای تفریحی است كه در كنار كهن ترين درخت منطقه احداث شده است. سرسبزي محوطه ساختمان‌ها، نرده‌هاي چوبي و پياده‌روهاي اين مجموعه، تداعي گر مناطق شمالي كشور مي باشد. درخت كهن سال اين مجموعه، يك درخت "لور" است و اين احتمال مي رود بين 500 تا 600 سال عمر داشته باشد.
اين مجموعه در مسير آبرفتي طولاني ترين آبراهه هاي باستاني كيش، واقع شده است. جايي كه از سر سبزي خاصي برخوردار است و در منطقه ي شمالي جزيره قرار گرفته و به دره پرتغالي ها نيز معروف است.
نكته ي اصلي جذابيت اين مجموعه، هيبت افسانه اي درخت سبز مي باشد كه درختي كهن سال و عظيم است. بر شاخه هاي اين درخت، گره هايي با نخ يا پارچه ديده مي شود كه در نگاه اول آن را به نوعي مقدس مي نماياند. عقيده گروهي از مردم اين است كه اين درخت شگون داشته و به همين دليل به قصد برآورده شدن نيازهاشان، پارچه‌هايي به شاخه‌هاي آن مي‌بندند.
مجموعه درخت سبز در مجاورت دو جاذبه مهم گردشگري كيش واقع شده است. شما مي توانيد، تنها پس از چند دقيقه پياده روي از جاذبه هاي "شهر باستاني حريره" و "آب انبار سنتي" در مجاورت مجموعه درخت سبز ديدن فرماييد.

کیش سفری راهنمای جامع سفر به جزیره کیش   نكته:
"مجموعه درخت سبز" با آلاچيق هاي زيبا و محل هاي متعدد پخت كباب، براي استراحت و بازديد رايگان گردشگران بازسازي شده است. مسير هاي پياده رو آن با چراغ هاي فانوسي شكل و فضاي هميشه سبز و گل هاي كاغذي رنگارنگش، شما را به سوي جاذبه اصلي اين مجموعه هدايت مي كند.

اطلاعات تماس

تلفن تماس : -

وب سایت : -

اطلاعات بيشتر درباره درخت لور:
درختان لور يا انجير معابد در دوره ايلخاني و تيموري به جزيره آورده شدند. این درختان ریشه هایشان طوری رشد می کند که مانند چتری بر روی زمین سایه می افکند و ممکن است تا چند صد سال عمر کنند. اين درختان از هند و چين به كيش، قشم و نوار ساحلي خليج فارس وارد و بيشتر در مناطق مسكوني كاشته شدند.
اين درخت ابتدا تنه است، ولي با رشد درخت، شاخه هاي آن به سمت زمين آويزان مي شوند و بعد از مدتي در آن فرو مي روند كه خود به تنه تبديل مي شوند. اين روند آن قدر ادامه مي يابد تا يك درخت چندين ساقه داخل زمين خواهد داشت.
جزيره کیش با توجه به آب و هواي شرجي اش پوشش گياهي خاصي دارد و نهايت دقت مي شود تا اين پوشش و به خصوص درختان بومي حفظ شوند.

امكانات:
در این مجموعه نمازخانه، رستوران فصلي، بوفه و سرويس بهداشتي نيز موجود است.
  • درخت سبز کیش 1
  • درخت سبز کیش 2
  • درخت سبز کیش 3
  • درخت سبز کیش 4
  • درخت سبز کیش 5
  • درخت سبز کیش 6

دیدگاه های کاربران

  • هیچ دیدگاهی وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را می نویسد !

ارسال دیدگاه


برای ارسال دیدگاه می بایست عضو شوید و یا اگر عضو هستید با اکانت خود وارد شوید .

جهت ارسال این محل به آدرس ایمیل یکی از دوستان خود، آدرس ایمیل را در بخش زیر وارد کنید.